Ortodoncja

Harmonia uśmiechu

Ortodoncja

Już dawno wśród pacjentów będących pod opieką naszych ortodontów przestały dominować dzieci i młodzież. Dziś po aparaty poprawiające zgryz i wyrównujące zęby sięgają równie często osoby dorosłe - dwudziesto, a nawet trzydziestokilkulatkowie. Nienaganny uśmiech to dziś wizytówka, a niejednokrotnie też przepustka do kariery.

Nie sposób wymienić wszystkie korzyści wynikające z faktu posiadania idealnie równych zębów. Pomijając nawet kwestie estetyki, warto pamiętać, że równe zęby pozytywnie wpływają na rysy i kształt twarzy, wymowę i profil. Wyprostowane ortodontycznie zęby są mniej podatne na próchnicę i na odkładanie się kamienia.

Naszym pacjentom oferujemy:

Aparaty ruchome
Oferowane dzieciom i młodzieży w wieku do 14 lat. Aparaty tego rodzaju zakładane są przede wszystkim na noc. Zestaw ruchomy złożony jest z elementów drucianych i akrylowej płytki. Pacjenci leczeni przy pomocy tego rodzaju aparatów powinni odbywać wizyty kontrolne, w zależności od indywidualnego przypadku, średnio co miesiąc lub dwa.

Aparaty stałe
To podstawowy instrument służący do korekcji wad zgryzu. Aparat stały zbudowany jest z zaczepów trwale mocowanych do przedniej części zębów. Dzięki nim możliwe są precyzyjne zmiany położenia zębów u młodzieży i osób dorosłych. Na ogół leczenie przy pomocy aparatów stałych trwa dwadzieścia cztery miesiące.

 

Wskazania do założenia aparatu ortodontycznego

 

Kiedy udać się do ortodonty?

Dla wielu pacjentów motywacją do wizyty u ortodonty jest piękny uśmiech. W gabinetach pojawiają się także osoby, które dzięki ortodoncji chcą pozbyć bólów w obrębie żuchwy i głowy, zapobiec chorobom przyzębia i chorobom stawów skroniowo-żuchwowych, a także chcą zapobiec rozwoju próchnicy. Na leczenie u ortodonty zapraszamy każdego, któremu przeszkadzają krzywe zęby. Wprowadzimy leczenie, które pozwoli uzyskać pożądany przez wszystkich hollywoodzki uśmiech. Leczenie ortodontyczne poprawi estetykę uśmiechu, wyleczy wadę zgryzu oraz uchroni pacjenta przed próchnicą.

Serdecznie Państwa zapraszamy do naszych gabinetów w Białymstoku, gdzie gwarantujemy profesjonalną pomoc nie tylko z zakresu ortodoncji, ale również implantologii, protetyki i stomatologii zachowawczej. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty.

Specjaliści wykonujący usługę

lek. dent. spec. ortodoncji

Ewelina Dargiewicz

Gabinety wykonujące usługę

Gabinet

Fabryczna

39

Zadzwoń do nas Umów wizytę

©2024 Hościłowicz Stomatologia

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

×