Protetyka

Odzyskaj piękny i zdrowy uśmiech.

Dentysta protetyk Białystok    

Zapraszamy do naszych dentystów protetyków w Białymstoku. Protetyka to dział stomatologii, dzięki któremu lekarz jest w stanie uzupełnić braki w uzębieniu i przywrócić piękny uśmiech.

 

Zniszczone przednie fragmenty zębów można odbudować, stosując estetyczne, a zarazem trwałe licówki. Licówki stosujemy przede wszystkim w celu zmiany kształtu zębów i poprawy ich wyglądu.

 

Popularnym zabiegiem protetycznym są korony, które wykonuje się w celu odbudowy uszkodzonego zęba głęboką próchnicą. Można znakomicie dopasować kolor korony, poprawiając tym samym wygląd zęba i estetykę całego uśmiechu.

 

W przypadku większych braków w uzębieniu, stosuje się uzupełnienia protetyczne w postaci mostów. Warunkiem dla zastosowania tego rozwiązania jest konieczność posiadania przynajmniej dwóch zębów będących podporą dla takiego uzupełnienia.

 

Obecnie, nawet ruchome (wyjmowane) protezy są skonstruowane z ultralekkich i trwałych materiałów zapewniających maksymalny komfort noszącemu je pacjentowi.

 

Najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu są implanty – biokompatybilne tytanowe implanty wprowadzane w miejscu utraconego zęba.

 

Kiedy udać się do dentysty protetyka?

Istnieje kilka podstawowych wskazań do wizyty w gabinecie dentysty protetyka. Najczęściej do lekarza zgłaszają się pacjenci zmagający się z ubytkami w uzębieniu. Utrata zębów może wiązać się z wypadkiem, chorobą lub po prostu wiekiem. Niezależnie od przyczyny, warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów i poddać się leczeniu protetycznym. Uzupełnienie braków w uzębieniu wpłynie nie tylko na wygląd uśmiechu, ale również na samopoczucie i poczucie pewności siebie. Liczne braki mogą wpływać na wygląd całej twarzy.

 

Lekarz protetyk okaże się pomocny także w przypadku chorób takich jak bezzębie szczęki lub żuchwy. Bywa również tak, że niemożliwe jest odbudowanie zęba podczas standardowego leczenia zachowawczego. W takich sytuacjach nasi specjaliści zaproponują najlepsze dla Państwa rozwiązanie.

 

Leczenie protetyczne kierowane jest zarówno do osób starszych, jak i młodych. Każdy ma szansę na piękny i zdrowy uśmiech.

 

 

Jakie licówki zaproponuje dentysta protetyk?

Pacjenci zdecydowani na leczenie u dentysty protetyka mogą liczyć na wysokiej jakości licówki. Wyróżnia się:

- licówki ceramiczne – wykonane z ceramik skaleniowych, ich kolor może być bardzo zbliżony do barwy zębów naturalnych;

- licówki kompozytowe – wykonane z materiałów światłoutwardzalnych, mają jednolity kolor;

- licówki porcelanowe – wykonane z masy akrylowej i ceramicznej, możliwe dostosowanie ich koloru do naturalnej barwy zębów.

 

 

Licówki proponowane są pacjentom, którzy chcą pozbyć się nieestetycznych szpar między zębami lub żółtych przebarwień trudnych do wybielenia w gabinecie dentystycznym. Częstym powodem do wyboru licówek jest również nierówne ustawienie zębów lub ich kształt nieakceptowany przez pacjenta.

 

Jeśli chcą Państwo skorzystać z naszej pomocy, zapraszamy do gabinetów stomatologicznych w Białymstoku.


Specjaliści wykonujący usługę

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Paula Hościłowicz-Sajda

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Anna Borkowska-Chwieśko

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Karolina Iwan-Filarska

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Karolina Maciejewska-Kopyt

lek. stom.

Katarzyna Osmólska

lek. dent.

Marcin Zieleniecki

lek. stom.

Katarzyna Kitlas

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Justyna Sosnowska-Kieżel

lek. stom.

Agnieszka Lulewicz

Gabinety wykonujące usługę

Gabinet

Fabryczna

39

Gabinet

Zagórna

2A

Zadzwoń do nas Umów wizytę

©2024 Hościłowicz Stomatologia

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

×