Implanty - implantologia

Odzyskaj piękny uśmiech

Implanty - implantologia

Najmniej inwazyjną metodą uzupełnienia braku zęba jest umiejscowienie implantu zębowego.
Implant to tytanowa, biokompatybilna śruba, która zastępuje korzeń zęba.
Mocowany jest on w kości i stanowi filar dla przyszłej odbudowy protetycznej.
Wszczepenie implantu jest najczęściej procedurą dwuetapową.

Pierwszym zabiegiem jest wszczepienie w znieczuleniu miejscowym  części odpowiadającej korzeniowi. Następnie przez  3-6 miesięcy zachodzi proces gojenia tkanek. Po upływie tego czasu montuje się część koronową wykonaną przez specjalistyczne laboratorium protetyczne.

Nieuzupełnienie braku zębowego skutkuje konsekwencjami w postaci przesuwania pozostałych zębów, co powoduje zaburzenia zgryzowe i uszkadzanie całego układu żującego.

 

Wskazania do zabiegu implantacji

Najczęściej do gabinetu dentystycznego zgłaszają się pacjenci, którzy stracili uzębienie w różnych okoliczność, m.in. w wyniku choroby lub na skutek wypadku. Częstą przyczyną utraty zębów jest również rozwój próchnicy. Celem implantacji jest przywrócenie pięknego uśmiechu, a tym samym poprawa zdrowia i samopoczucia pacjenta. Implanty to nie tylko poprawa wyglądu, ale również przywrócenie podstawowych umiejętności – gryzienia.

 

Rodzaje implantów stomatologicznych

Stosowany w gabinetach implant stomatologiczny jest pewnego rodzaju śrubką, którą umieszcza się w kości. Śrubka ta pełni funkcję korzenia zębowego, który wraz z upływem czasu łączy się z tkanką kostną. Po prawidłowym złączeniu stomatolog nakłada łącznik oraz koronę zębową. Obecnie na rynku dostępne są również rodzaje implantów – najczęściej stosuje się niemieckie, szwajcarskie i amerykańskie. Różnią się one między sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane, kształtem, rozmiarem, a także ceną.

 

Do najpopularniejszych implantów stomatologicznych zalicza się te wykonane z tytanu. Implanty tytanowe wyróżniają się wysokim poziomem trwałości oraz mogą być stosowane u większości pacjentów. Często spotykane są również implanty ceramiczne.

 

Zapraszamy Państwa na konsultacje do naszych gabinetów w Białymstoku z zakresu implantacji, ortodoncji i innych dziedzin stomatologii. Wizyty można rezerwować poprzez kontakt telefoniczny.

Specjaliści wykonujący usługę

dr hab. n. med. spec. chir. twarzowo - szczękowej

Jan Borys

dr n. med. spec. chir. szczękowo-twarzowej

Ewa Gołdowska - Milewska

lek. dent. spec. chir. szczękowo-twarzowej

Piotr Wierciński

Gabinety wykonujące usługę

Gabinet

Fabryczna

39

Zadzwoń do nas Umów wizytę

©2024 Hościłowicz Stomatologia

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

×