Profilaktyka

Aby zachować zdrowy
uśmiech przez lata

Profilaktyka - higienizacja zębów Białystok

Dzięki profesjonalnym zabiegom profilaktycznym wykonywanym przez lekarza stomatologa lub wykwalifikowaną higienistkę dentystyczną Państwa uśmiech znacznie dłużej pozostanie wolny od przebarwień, próchnicy i licznych chorób – np. przyzębia.

W gabinetach Hościłowicz Stomatologia oferujemy pełen zakres usług związanych z profilaktyką. Warto pamiętać, że im częściej będziemy odwiedzali stomatologa, który w trakcie wizyt kontrolnych sprawdzi stan naszych zębów i przeprowadzi podstawowe zabiegi profilaktyczne, tym ryzyko związane z zaniedbaniami, prowadzące nawet do utraty zębów będzie zdecydowanie mniejsze.

Aby zapewnić zębom zdrowie, biel i głądkość w naszych gabinetach oferujemy skaling, piaskowanie, fluoryzację i lakowanie.

Skaling polega na usuwaniu kamienia nazębnego przy pomocy skalera ultradźwiękowego i narzędzi ręcznych. Jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny.  Jedynie bardzo wrażliwi pacjenci mogą odczuwać dyskomfort.
Kamień to naturalna konsekwencja osadu, który powstaje na zębach, składa się głównie z bakterii. Naszym pacjentom indywidualnie ustalamy częstotliwość higienizacji, zazwyczaj radzimy, aby zabieg wykonywać średnio dwa razy do roku.
 


Piaskowanie, przeprowadzane przy pomocy specjalnej piaskarki. Dzięki temu, zęby oczyszczamy z małoestetycznie wyglądającego osadu pojawiającego się w wyniku spożywania kawy, herbaty i palenia tytoniu. Strumnień piasku dociera do trudno dostępnych miejsc oraz powoduje, że zęby stają się jaśniejsze i odzyskują naturalny wygląd.
 Fluoryzacja zębów,  polega na nakładaniu specjalnego preparatu zawierającego fluor w postaci lakieru, żelu bądź pianki w celu wzmocnienia oczyszczonego wcześniej szkliwa zębów. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda profilaktyki znacznie zmniejszająca ryzyko próchnicy.
Jest to zupełnie bezbolesna i bezstresowa procedura. Zalacana dwa razy do roku, u dzieci częściej, nawet cztery razy do roku w odstępach 3 miesięcznych.
 

 

Lakowanie jest to uszczelnianie bruzd (zagłębień na powierzchni zębów). Wąskie i głębokie bruzdy sprzyjają zaleganiu w nich resztek pokarmowych i są bardzo trudne do oczyszczenia szczoteczką, gdyż często są węższe niż włókno szczoteczki. Są w związku z tymsą pierwszym miejscem, w którym rozwija się próchnica. Aby temu zapobiec bruzdy zwypełnia się światłoutwardzalnym lakiem, który uniemożliwia zaleganie resztek pokarmowych i ogranicza rozwój próchnicy.
   
Szczególnie podatne na próchnicę są bruzdy i szczeliny na powierzchniach świeżo wyrzniętych zębów stałych, dlatego najlepszym okresem na lakowanie jest wiek ok. 6 roku życia. Zaraz po wyrznięciu się stałych „szóstek”.
Lakowanie zmniejsza częstość występowania próchnicy o 84% po roku, 58% po 4 latach.

Specjaliści wykonujący usługę

lek. dent.

Katarzyna Laskowska

lek. dent.

Urszula Ładosz

higienistka

Anna Czarnocka

higienistka

Monika Bartnicka

higienistka

Urszula Wojtecka

higienistka

Monika Grelecka

Gabinety wykonujące usługę

Gabinet

Fabryczna

39

Gabinet

Zagórna

2A

Zadzwoń do nas Umów wizytę

©2024 Hościłowicz Stomatologia

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

×