Leczenie endodontyczne pod mikroskopem (kanałowe)

Profesjonalizm i precyzja dzięki powiększeniu

Leczenie kanałowe Białystok

Jedną ze specjalizacji gabinetów Hościłowicz Stomatologia jest nowoczesne leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu. Endodoncja to dziedzina stomatologii związana z leczeniem miazgi zębów. Zwykle leczenie kanałowe jest koniecznością w przypadku zaawansowanej próchnicy, pęknięcia lub złamania zęba.

 

 

Kluczowa dla powodzenia leczenia kanałowego jest precyzja, którą zapewnia przeprowadzenie zabiegu z użyciem optycznego 20-krotnego powiększenia pola zabiegowego, jakie umożliwia praca pod mikroskopem.

 

Do zabiegu wykorzystujemy koferdam, czyli gumowy materiał, który izoluje ząb. Jego zadaniem jest zabezpieczenie leczonego zęba przed dostępem śliny i ochroną błony śluzowej przed podrażnieniem substancjami stosowanymi do dezynfekcji kanałów. Dodatkowa funkcja to zabezpieczenie pacjenta przed przypadkowym połknięciem narzędzia.

 

Dokładnie opracowane kanały są wypełniane przy użyciu płynnej gutaperki. To obecnie najskuteczniejsza metoda precyzyjnego wypełnienia udrożnionych kanałów.

Często trafiają do nas pacjenci, którzy muszą być poddani ponownemu leczeniu kanałowemu. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy w trakcie zwykłego leczenia kanałowego nie udało się udrożnić i wypełnić kanałów lub pomimo wypełnienia kanałów zaostrzył się stan zapalny. Ponowne leczenie kanałowe wykonujemy również wtedy, gdy w kanale utkwiło złamane narzędzie endodontyczne. Połączenie doświadczenia i specjalistycznego sprzętu zwiększa szanse na skuteczne przeprowadzenie zabiegu.
Aby kontorolować skutki leczenia wykonujemy cyfrowe zdjęcia RTG. Nowoczesne, bezpieczne aparaty, emitujące minimalną dawkę promieniowania, wykonujące cyfrowe zdjęcia RTG stanowią wyposażenie wszystkich naszych placówek. Dzięki zdjęciom proces leczenia odbywa się pod stałą kontrolą i przebiega prawidłowo.

 

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem

Wykonywane w naszym gabinecie leczenie kanałowe pod mikroskopem to zabieg z użyciem narzędzia umożliwiającym znaczące powiększenie komory zęba. Dzięki temu dentysta może dokładnie oczyścić kanały korzeniowe, a także odkryć dodatkowe kanały, które w zdjęciu RTG nie byłyby widoczne. Ta nowoczesna metoda sprawia, że leczenie kanałowe nie kojarzy się już z dyskomfortem i skomplikowanymi działaniami stomatologa. Mikroskop wpływa na znaczną skuteczność, precyzję oraz bezpieczeństwo.

 

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu jest szczególnie pomocne podczas pracy z kanałami zęba o nietypowym kształcie. Prawidłowo i szybko przeprowadzone leczenie to dla pacjentów duży komfort nie tylko fizyczny, ale i psychiczny.

 

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Celem leczenia kanałowego pod mikroskopem jest uratowanie zęba i niedoprowadzenie do sytuacji, w której konieczne jest jego całkowite usunięcie. Mikroskop pozwala dentystom na zbadanie wnętrza zęba oraz na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu usunięcia zainfekowanej miazgi.

 

Jeśli zależy Państwu na komfortowym i bezpiecznym leczeniu kanałowym lub leczeniu zębów pod narkozą, zachęcamy do rezerwacji wizyty u naszych stomatologów.

Specjaliści wykonujący usługę

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Paula Hościłowicz-Sajda

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Anna Borkowska-Chwieśko

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Karolina Iwan-Filarska

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Karolina Maciejewska-Kopyt

lek. stom.

Anna Biegańska

lek. stom. spec. stom. zach. z endo.

Justyna Sosnowska-Kieżel

lek. dent.

Monika Łupińska

lek. dent.

Katarzyna Laskowska

lek. dent.

Urszula Ładosz

Gabinety wykonujące usługę

Gabinet

Fabryczna

39

Gabinet

Zagórna

2A

Zadzwoń do nas Umów wizytę

©2024 Hościłowicz Stomatologia

Polityka cookies

Wykonanie: Onepix. | DRE STUDIO

×